Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Škodcovia rastlín: BZDOCHY Škodcovia rastlín: BZDOCHY
Poznáte bzdochy? Dokážu byť riadne otravné a neskutočne smradľavé. A sú aj nepríjemnými škodcami rastlín. Ale nie všetky. Spoznajte ich a zistite ako ... čítať celé
Trávnik: Ako ušetriť na starostlivosti o trávnik Trávnik: Ako ušetriť na starostlivosti o trávnik
Starostlivosť o trávnik si vyžaduje čas, energiu, aj investície. Čas a energia sú pre krásny a zdravý trávnik nevyhnutné. Viete ako ušetriť na staros... čítať celé
Vavrínovec a jeho pestovanie Vavrínovec a jeho pestovanie
Vavrínovec teší počas celého roka svojím vzhľadom. Ponúka možnosť súkromia ako živý plot alebo vynikne ako solitér. Ak potrebujete pôdopokryvnú rastl... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. O pôde a rastlinách
 3. Predstavenie produktov
 4. Predstavenie produktu ZeoSand Sil M20

Predstavenie produktu ZeoSand Sil M20

ZeoSil M20 - foliárna ochrana rastlín

ZeoSand Sil M20

 

Ekologická ochrana pred hmyzom, chorobami a slnečným spálením

 

ZeoSand Sil M20 je vyrobený z prírodného Zeolitu a je ekologickou ochranou rastlín pred hmyzom, chorobami a nežiadúcim UV žiarenímZeoSand Sil M20 je mikromletý prírodný zeolit – klinoptilolit. Narastline vytvára ochrannú vrstvu a pôsobí ako širokospektrálny ochranný prostriedok. Na povrchu listov formuje mikronizovaný film, čo vedie k vytvoreniu nehostinného prostredia pre škodlivý hmyz, roztoče a choroby.

Po jeho aplikácii sa prichytia mikročastice na telo škodlivé hmyzu, čím sa znižuje aktivita hmyzu a jeho pohyb na rastline, príjem potravy a rozmnožovanie.

 

Zeolit - štruktúra

 

Vnútorná štruktúra zeolitu zahŕňa dutiny a póry, ktoré sú prepojené kanálikmi. Predstavujú až 32% objemu z celkového objemu zeolitu. Tieto duté priestory v zeolite majú vysokú iónovú výmenu a selektivitu, čím umožňujú vstrebávanie špecifických iónov a molekúl vody.

 


Oblasť použitia

 

ZeoSand Sil M20 sa aplikuje na listy okrasných a úžitkových stromov, kríkov a rastlín ako ekologická ochrana proti škodcom, chorobám a nežiadúcemu UV žiareniu.

ZeoSil M20 sa aplikuje na listy okrasných a úžitkových stromov, kríkov a rastlín

 

Výhody použitia ZeoSand Sil M20

 

Použitím prírodného produktu zo zeolitu ZeoSand Sil M20 formou aplikácie na listy prinesiete svojím rastlinám jednoznačné výhody, ktoré vy i vaše rastliny pocítite už pri pestovaní, ale najmä v konečnom výsledku.Zeosil-M20 - ISO 9001

 

   1. Spevnenie bunkových stien rastlín
   2. Odolnosť proti environmentálnemu stresu
   3. Odolnosť voči chorobám
   4. Metabolické funkcie -ich  zvýšenie
   5. Predĺženie účinkov BIOpesticídov

 

1. Spevnenie bunkových stien rastlín

Pevnejšie a hrubšie bunkové steny po použití ZeoSand Sil M20 tvoria silnejšie stonky a pevnejšie listy, ktoré môžu čerpať a transportovať viac vody a živín. Toto spevnenie bunkových stien u obilia zabraňuje tzv. poliehaniu obilia.

 

2. Odolnosť proti environmentálnemu stresu

Kvapka vody na liste - ZeoSand Sil M20 pomáha rastlinám udržať si voduAplikácia ZeoSand Sil M20 na listy rastlín má za pozitívny následok zníženie následkov biotického a abiotického stresu rastlín. Postrek na listoch vytvára ochranný povlak na vnútrobunkovej úrovni.  Tento ochranných vnútrobunkový povlak nižuje transpiráciu a stratu vody. Vďaka tomu sa zvyšuje u rastlín odolnosť  voči suchu. (Transpirácia u rastlín označuje vyparovanie vody v listoch rastliny vo forme vodnej pary.) 

ZeoSand Sil20 veľmi pozitívne vplýva na posilnenie odolnosti rastlín voči mrazu, čiže mrazuvzdornosti rastlín.

 

3. Odolnosť voči chorobám

ZeoSand Sil20 obsahuje okrem iného, aj kremík. Ten používajú rastliny na ochranu proti patogénom vo forme dodatočnej minerálnej bariéry pokrývajúcej bunky. Táto minerálna bariéra sťažuje choroboplodným patogénom vstup do vnútra rastlín. A práve kremík prispieva k tvorbe imunitných mechanizmov voči patogénom, a tým zvyšuje odolnosť voči chorobám rastlín.

 

 3. Odolnosť voči škodcomŠkodcovia - zákaz vstupu

Rastliny sa prirodzene bránia pred škodcami ukladaním kremíku do epidermy (zjednodušene by sme mohli povedať pokožkynadzemnej časti rastlín) v listoch. Kremík, ktorý si tak rastliny uložia do pokožky listov, stažuje škodcom ich hryzenie a kyselina kremičitá v listoch pôsobí ako dodatočná bariéra pred sacími škodcami.

 

4. Metabolické funkcie

O chlorofile a jeho význame pri premene slnečnej energie na energiu chemickú pri fotochemickom procese fotosyntézy v rastlinách vieme asi všetci.  Aj v tejto oblasti pôsobí  ZeoSand Sil M20 z prírodného Zeolitu blahodárne. Po jeho aplikácii rastliny vykazujú zvýšenú koncentráciu práve spomínaného chlorofylu v listovom pletive

 

5. Predĺženie účinkov BIOpesticídov

BIOpesticídy majú za úlohu pomáhať nám v boji proti škodcom rastlín. Spravidla obsahujú parazitické organizmy napádajú škodcov alebo prírodné látky zabraňujúce ďalšiemu vývoju škodcu. Preto je žiadúce, aby účinok týchto biopesticídov bol čo najvýraznejší. 

Vnútorná štruktúra zeolitu obsiahnutého v ZeoSand Sil M20 chráni tieto prospešné mikroorganizmy pred UV žiarením a zároveň zadržiava v sebe vlahu. Obidve funkcie tak zvyšujú účinok biopesticídov o 30  %. Prírodný biopesticíd, ktorý je zároveň organickým hnojivom a nájdete ho v našom eshope je Hmyzí trus Hnojík.

 

Dávkovanie

 

Zeosil-M20 - pre ekopoľnohospodárstvo

 

  • 3 polievkové lyžice/ odmerky (15 g) na 10 litrov vody
  • ideálny v kombinácii s ekohnojivami a bio-pesticídami,
  • pri použití je potrebné zabezpečiť občasné premiešanie počas postreku

 

 

V našom eshope si môžete  ZeoSand Sil M20 zakúpiť v 500 gramovom balení:

pre vstup do eshopu môžete použiť nasledujúce odkazy

ZeoSand Sil M20

 

ZeoSand Sil M20 - proti hmyzu, chorobám a UV žiareniu

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.zeocem.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi